GOOGLE = PANDA-SANDBOXhakkinda aciklamalar


Arama Motorları Optimizasyonu Basarisi Uzman Seo ve Ekip isidir.

 

Google SANDBOX teorisi websitenizi nasıl etkiler?

Google SANDBOX etkisi yeni sitelerin bir deneme sürecine alınmasına benzetilebilir, böylece sitenin gelen linklerin ve içeriğinin tam hakkı verilmeden site arama sonuçlarında beklenenden daha düşük seviyelerde yer alır. Bu teknolojiyi, 2004 yılından itibaran googlebot diğer dünyadaki 400 arama motorlarından ayrılmak, daha ileri gitmek ve optimizasyon yapan SEO'lara kurallara uyma konusunda CEZAI şart olarak getirmiştir. Arama motorlarına optimizasyon işinde profesyonel SEO' larca dikkat edilmesi gereken en önemli hususdur.

Arama Motorları Optimizasyonu sanki tren katari gibi uyumlu calismanin sonucudur.

Google neden SANDBOX diye bir şey başlattı?
Google’ın SANDBOX diye yeni bir site filtresi başlatmasının arkasında yatan asıl neden, birçok sayıda satın alınmış linke sahip olan ve açıldığı tarihten itibaren yüksek sıralarda yer alan spam sitelerini durdurmaktır. Google başlangıç itibariyle bir sitenin yüksek sayıda link almasına oldukça şüpheli bakar, ve bu linklerin doğal olmadığı hesaba katar. Diğer bir olasılık ise spam sitelerinin arama sonuçlarında yüksek sıralarda çıkmak için çeşitli taktikler uygulamaları ve yüksek sayıda satış yapmaları sonucunda Google’ın hizmet anlaşma koşullarına ters düşerek bu siteler banlanır; ve aynı süreci sürekli olarak tekrar ederler. Bunun sonucunda, yeni siteler genelde Google SANDBOX denen bir çeşit deneme sürecine alınırlar. Bu sebeple arama motorlarına optimizasyon hizmetimiz 12 ay boyunca devam etmektedir.

SANDBOX icinde oldugumu nerden bilecegim?

SANDBOX etkinliğinin kanıtı genelde iyi Google pagerank değerine ve gelen linklere, ve bazı ikincil arama tümcelerinde güçlü arama sonucu sıralamalarına sahip olan sitelerin en önemli aramalarda ortalıklarda gözükmemesidir. Bu tarz koşullarda site muhtemelen SANDBOX’a atılmıştır. Kurtulmak için; Profesyonel Arama Motoruna Kayıt ve optimizasyon servisimizden yardım isteyiniz.

Bunun SANDBOX etkisi olup bir Google cezası olmadığını nerden bileceğim? Eğer bir site bir Google cezası yüzünden ziyaretçi alamıyor ise, daha az önemli aramalarda dahi Google arama sonucu sayfalarında çıkmaz. ayrıca site hiç pagerank değeri göstermez ve hatta Google toolbar’da sade gri bir bar gözükür.

Web Site Sahipleri

Websitesi sahipleri ve arama motorları optimizasyonu profesyonelleri Google SANDBOX etkisini, gerçek ya da hayali, 2004 yılının mart ayında fark etmeye başladılar. o tarihten sonra açılan websitelerinin internette yayında kaldıkları ilk birkaç ay içinde yüksek arama sonucu sırlarında yer almadıkları fark edildi. İyi Google pagerank değerleri, güçlü gelen link sayıları ve genelde iyi optimizasyona sahip olan sitelerin tam aksine kötü sıralarda yer aldığı gözlemlendi.

Arama Motorları Optimizasyonu olmadan dunyada taninir olmak hayaldir.

Ne tür siteler SANDBOX’a yerleştirilir?

Her türde sitenin SANDBOX’a yerleştirilebileceği gibi, bu problem genelde rekabet oranı yüksek keywordler için yüksek arama sonucu sıralamalarını arayan yeni sitelerde ortaya çıkmaktadır. Orneğin Google reklamlarında sıkça rastladığımız "uzaya giden ikinci insan kimdir" , pusulayı kim icat etti gibi keywordler sık kullanılmaktadır. SANDBOX’taki her bir siteye ayrı bir süre verilmektedir, ama bu şekilde yüksek rekabet yaşanan keywordlerde iyi buldu " arama sonucu hedefleyen siteler için bu sürenin muhtemelen daha uzun olmaktadır. Benim sitem hiç SANDBOX içinde bulunmadı.

Neden? Sitenizin SANDBOX içinde bulunmasının birkaç nedeni olabilir.
Eger siteniz 2004 yılının mart aynda fark edilmeye başlanan SANDBOX etkisinden önce açılmış ise muhtemelen bu problemden kurtulmuşsunuz demektir. Rekabet yaşanmayan keywordlere sahip siteler için SANDBOX filtresini fazla bir anlamı olmadığı için bu tarz siteler SANDBOX dışında kalabilir. Sunu aklınızda tutun ki her ne şekilde olursa olsun rekabeti az olan keyworlerdeki sitelerde SANDBOX içine alınır. Ancak burada kaldıkları süre o kadar kısadır ki farkına varılmayabilir. Eger SANDBOX filtresi ile aynı zamana denk gelen bir domaine sahip iseniz sizin siteniz bu deneme sürecinde filtreye dahil edilmemiş olabilir. Uzman Seo Ekibimizin ; Arama motorları optimizasyonu Servisimizin uyarılarına kulak kabartanlar bu şekilde bir cezaya uğramayacaktır.

spesiyal servis

  • Web Design
  • Tasarım Idea & SEO
  • CMS & CSS / HTML
  • Web Site Tasarımı
Web Hosting Services

Kalite Standartlari

Istek halinde; müşteri sadece domain adını belirleyip, Statik ; CSS veya HTML SİTE tasarımı, web hosting ve Ful Optimizasyon
Anahtar teslimi , Arama Motorları Optimizasyonu-Firmasi